Smilšu spēles terapijas metode


Vai šī metode paredzēta tikai bērniem?

Smilšu spēles terapijas metode ir domāta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Izmantojot smiltis un figūriņas klients var izstāstīt tos pārdzīvojumus, kurus grūti izstāstīt vārdos. Tā kā bērniem spēja pārdzīvojumus paust vārdos tikai attīstās, bērni ļoti labprāt izvēlas veidot smilšu bildes. Tāpat arī pieaugušie var veidot smilšu bildi tad, ja ir grūti piedzīvoto ielikt vārdos, kā arī tad, ja ir tik ļoti daudz ko teikt un runāt, ka starp visu sacīto ir grūti atrast būtisko. Smilšu spēles terapijas metode ir dziedinoša un transformējoša jebkuram vecumam. Tā palīdz gan nonākt kontaktā ar patiesajām jūtām,  kā arī sadziedēt dvēseles ievainojumus un stiprināt sevi, lai sasniegtu savus mērķus.

Ko tas dod?

Smilšu bildes veidošana palīdz ieskatīties savā dvēselē, tas var būt gan dziedinošs, atjaunojošs, gan personības stiprinošs process.


Kā tas notiek?

Smilšu spēles terapijas metode  nav jāizmanto katrā sesijas reizē, bet gan tad, kad klientam ir tāda vēlēšanās. Klientam tiek piedāvāts izvēlēties vienu no divām speciāla izmēra smilšu kastēm. Vienā ir sausās smiltis, otrā mitrās. Klientam ir pieejamas dažādas figūriņas smilšu bildes izveidošanai. Tas, kā top smilšu bilde, ir klienta ziņā. Nav ne pareiza, ne nepareiza veida kā veidot smilšu bildi. Kad smilšu bilde ir tapusi, tad klients var izstāstīt, kā noticis veidošanas process, kas bildē attēlots. Var iedot bildei  nosaukumu.